Nowy użytkownik serwisu Nie pamiętam hasła

 

Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiet

 

      Ludwig van Beethoven

News

Najlepszy wzmacniacz dual mono w historii firmy Mark Levinson - No. 532

26-09-2008
Mark Levinson wzmacniacz Dual Mono No. 532
Mark Levinson No. 532
Mark Levinson wzmacniacz Dual Mono No. 532
Mark Levinson No. 532

 

 

 

Należąca do grupy Harman, firma Mark Levinson rozszerza zainaugurowaną niedawno (procesorem A/V Media Console No. 502) linię produktów serii 500 o stereofoniczną końcówkę mocy. Dual Mono Power Amplifier No. 532, bo o niej mowa, zastępuje leciwą już jednostkę oznaczoną numerem 432. Według producenta, nowa konstrukcja znacznie przewyższa swojego poprzednika. Wyższa moc, szersze pasmo przenoszenia (zastosowano tranzystory mocy o paśmie 400MHz), mniejsze zniekształcenia, lepsza rozdzielczość i dynamika mają nie tylko przyciągnąć nowych klientów, ale także skusić właścicieli starszego modelu do wymiany na nowszy.

Wspomnieliśmy o mocy - Mark Levinson zdążył nas przyzwyczaić do prawdziwie amerykańskiego rozmachu w tej dziedzinie. Nie inaczej jest i tym razem, No. 532 potrafi „nakarmić” 8 omowe kolumny mocą 400W (na kanał oczywiście).

Mark Levinson wzmacniacz Dual Mono No. 532


Nazwa wzmacniacza wskazuje, że mamy do czynienia z konstrukcją dual mono. Rzeczywiście, nie ma  mowy o nadużyciu,  zachowano pełną rozdzielność kanałów, tak w sekcji audio jak i sekcji zasilającej. Szczególny nacisk konstrukorzy No. 532 położyli na izolację elektryczną i magnetyczną. W obudowie wyodrębniono 3 ekranowane moduły: środkowy w którym znajduje się część zasilająca i sterująca oraz boczne w których umieszczono elementy toru audio. Transformatory i podzespoły zasilacza będące potencjalnym źródłem zakłóceń, umieszczono tuż za przednim panelem obudowy, a elektronika odpowiedzialna za wzmocnienie sygnału powędrowała do tylnej części bocznych skrzydeł.

Obwody audio ulokowano w pobliżu gniazd wejściowych i wyjściowych. Producent tłumaczy takie posunięcie skróceniem toru sygnału i zmniejszeniem podatności na zakłócenia od pola magnetycznego. Innym sposobem na skrócenie toru sygnału było "upakowanie" elektroniki.  Wszystko to przełożyło się również na ograniczenie pasożytniczych pojemności, opóźnień i przesunięć fazy sygnału. Aby polepszyć liniowość wzmacniacza i poprawić współczynnik tłumienia (impedancja wyjściowa poniżej 0,02Ω), w ścieżkach sygnałowych nie zastosowano cewek ani kondensatorów.

 



Mark Levinson wzmacniacz Dual Mono No. 532Tworząc wzmacniacz pomyślano także o łatwej i szybkie modernizacji. Podzespoły No. 532 mogą być rozbudowywane lub wymieniane. Czas pokaże, czy w przyszłości użytkownicy będą mieli możliwość ulepszenia swojego wzmacniacza za rozsądne pieniądze.

Na tylnym panelu No. 532 znajdziemy gniazda sieciowe: Ethernet i Link2. Za pośrednictwem pierwszego możliwa jest komunikacja i sterowanie wzmacniaczem za pośrednictwem sieci, komputera PC lub np. Media Console No. 502. Dwa gniazda Link2 przygotowano specjalnie do połączenia wzmacniacza z innymi sprzętem Mark'a Levinson'a - jednostka główna (np przedwzmacniacz lub procesor A/V) może kontrolować do 8 innych urządzeń.


Mark Levinson wzmacniacz Dual Mono No. 532


Dane techniczne:
Wejścia i wyjścia:
- dwa zbalansowane XLR
- dwa niezbalansowane RCA
- dwa głośnikowe typu “Hurricane”
Komunikacja i sterowanie
- dwa porty Link2
- jeden port Ethernet
- 3.5mm wejściowe gniazdo wyzwalające trigger, 3-12V
- 3.5mm wyjściowe gniazdo wyzwalające trigger, 3-12V
- port RS-232


Moc wyjściowa:  20Hz do 20kHz  <0.5% THD, 400W na kanał 8 Ω,
Pasmo przenoszenia:  10Hz do 20kHz  (+/- 0.1dB)
Stosunek sygnał/szum:  >85dB
Impedancja wejściowa: 100 kΩ (wej. zbalansowane); 50 kΩ (wej. niezbalansowane)
Impedancja wyjściowa:  <20 mΩ, 20Hz do 20kHz
Wzmocnienie napięciowe:  26.8dB
Wymiary:  (Wys. x Szer. x Gł.)  242.57mm x  444.50mm x 535.85mm

Masa wzmacniacza to ponad 55kg
Zapowiadana cena na rynku amerykańskim ok. 15 000 dolarów.


Pliki do pobrania

Fotografia wysokiej rozdzielczości - Mark Levinson No. 532

  Copyright © Audiofil.pl 2010
Kopiowanie lub rozpowszechnianie materiałów ze strony www.audiofil.pl bez uzyskania zgody zabronione.
Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS